Představitelé Systemy

České republice je pro nás jediným představitelem Systemy pan David Sýkora, který je přímým importérem tohoto ruského bojového umění do naší země.

Díky němu jsme měli možnost se osobně setkat s některými světovými představiteli tohoto boje, za což jsme v dnešním komerčním světe hluboce vděčni.

David SýkoraDavid Sýkora

Absolvent výcviku Specnaz, trenér bezpečnostních složek v ČR, účastník mnoha zahraničních seminářů. Vysokou kvalitu své instruktorské práce David Sýkora pravidelně uplatňuje v běžném
každodenním životě jako instruktor na Vyšší policejní škole v Brně nebo Masarykové univerzitě, kde rovněž působí jako instruktor sebeobrany.

Díky jeho přístupu, zápalu, dovednostem a schopnostem se Systema čím dál tím více začleňuje do běžného výcviku zaměstnanců např. Vězeňské služby, Celní správy, pracovníku Exekutorské komory ČR, Policie ČR, Armády ČR a spousty jiných soukromých bezpečnostních složek. Považujeme za velikou čest, že osobně můžeme čerpat z jeho znalostí a zkušeností.

Hlavním rysem výuky Davida Sýkory je kladení důrazu na ne-ničení protivníka a minimalizaci. Svým studentům vštěpuje humání hodnoty, tradice s odkazem na ruskou školu a nácvik vždy probíhá s předpokladem na úspěšnou aplikovatelnost v reálném prostředí s ohledem na fyzické možnosti každého cvičence, respektování faktoru únavy, práci ve stístněném prostoru a především neagresivní a účinný způsob boje a obrany.

Михаил РябкоМихаил Рябко

Dlouholetý člen jednotky speciálního nasazení ruské armády, vrchní instruktor taktického tréninku pro zásahové týmy, poradce ministra spravedlnosti Ruska.

Michael Ryabko byl od 5 let trénován jedním ze Stalinových osobních bodyguardů a byl uveden do Spetsnaz v patnácti letech. Byl taktickým velitelem týmů pro záchranu rukojmích, protiteroristických operací a zneškodňování ozbrojených osob. Michael sídlí v Moskvě, slouží jako speciální poradce ministerstva spravedlnosti Ruské Federace. Stále trénuje mnoho studentů, kteří k němu jezdí z celého světa. Napsal knihu na téma Taktika speciálních operací. Účastnil se mnoha vojenských operací a je držitelem mnoha vládních ocenění a medailí.

Сергей Владимирович БорщевСергей Владимирович Борщев

Sergej Vladimirovič Borščev se od dětství věnoval bojovým sportům, kterým dominoval zápas. Vystudoval trenérství se specializací pro judo a sambo. Má bohatou trenérskou praxi v mnoha sportovních školách, ale je specialista na trénování vojenských týmů a jejich před operační přípravu. Vyučuje boj proti zbraním, taktiku, psychologii extrémních situací, ale i speciální vojenskou akrobacii. Ve své historii byl trenérem elitní jednotky Vympel, dále speciální finanční a protidrogové policie. Od roku 1980 je jeden z nejbližších studentů a dnes již spolupracovníků M. V. Ryabka na scéně Systemy. Je zván jako vedoucí mnoha seminářů Systema po celém světě. Na těchto seminářích vyučuje své umění Systemy, kterou kromě u M. V. Ryabka studuje i u Sergeje Ivanoviče Něbalujeva, opravdové veličiny tohoto ruského stylu.

Небалуев Сергей ИвановичСергей Иванович Небалуев

Sergej Ivanovič Nebaluev je docentem Státní Univerzity N.G.Černiševskovo, kandidát věd, žijící ve městě Saratov. Živá legenda bojových sportů. Málokdo se s ním setkal, ale všichni jej znají, čerpají z jeho poznatků a bez rozdílu o něm hovoří s velikou úctou a respektem. U tohoto vynikajícího matematika a neporaženého bojovníka se připravují specialisté zvláštních útvarů, reprezentanti bojových sportů, ale přichází k němu i běžní studenti a invalidé. Sergej Ivanovič je také výrazně angažován ve výstavbě univerzitního chrámu a jeho umění je opravdu spojením těla a ducha. Sám říká, že bojové sporty, nemohou existovat bez víry. Vyniká skutečně komplexní znalostí Ruské školy boje. Jsme nesmírně hrdi a považujeme za požehnání, že jsme ve spojení s takovou osobností a můžeme čerpat z jeho poznatků a zkušeností a to zejména přes S.V.Borščeva, který je považován za rodiného příslušníka a vyslance S.I.Nebalujeva.

Владимир ВасильевВладимир Васильев

Vladimir Vasiliev se narodil v Rusku kde absolvoval intenzivní trénink od nejlepších instruktorů jednotek speciálního nasazení a je jeden z nejlepších studentů Michaela Ryabka. Vladimirova historie obsahuje 10 let služby s jednotkou speciálního nasazení bývalého SSSR. Také pracoval v mnoha zemích, jako trenér pro elitní jednotky, SWAT teamy a bodyguardy. Přestěhoval se do Kanady a roku 1993 založil první školu ruské Systemy mimo Rusko.