O Systemě v Plzni

Přestože jsme malá skupina nadšenců o toto umění ruského stylu, počátky vzniku našeho klubu sahají již mnoho let nazpět. Naším cílem je nejem naučit se bojovat ale také poznat především sám sebe, jak věci fungují a hlavně proč tak fungují. S hlavní myšlenkou neprotivení se síle poznáváme, jak lehká ruka dovede pracovat stejně tak efektivně, jako ta tvrdá.

Díky odhodlání a tvrdé dřině se povedlo v Plzni zorganizovat již osm úspěšných seminářů pro veřejnost v širokém spektru bojových technik. Průprava v boji, práce s nožem, úderové techniky nebo dlouhé zbraně a teleskopický obušek.

Cvičíme ráno, odpoledne i v pod večer, na kraji města v lese i v centru města v tělocvičně. Každé místo je něčím specifické a svým prostředím je tak ideální pro nácvik reálného kontaktu s nebezpečím, jako například v běžných prostorech temných domovních schodů. Tady všude se dá Systema použít.

Naše cvičení je založené na práci s dechem a zdravotním aspektu těchto cvičení nejen v průpravných cvičení v boji ale především v aplikaci v běžném životě.

Přestože náš klub cvičí v Plzni, spolupracujeme s borci z Karlových Varů a Berouna, kteří se pravidelně každý týden našich tréninků účastní.

Jsme členy České asociace ruského bojového umění Systema, České obce sokolské a sportovního klubu SK Atlantis.

Spolupracujeme se Střední školou ochrany osob a majetku v Plzni a pod střechou této školy probíhájí naše tréninky.

Cvičíme pod laskavým vedením hlavního instruktora pro Českou republiku, pana Davida Sýkory a následujeme ruskou školu po linii Sergeje Vladimiroviče Borščeva.

Ostatní fotky a videa naleznete na našem profilu Facebook.